Меню Закрити

В ТНМУ відбулася тематична зустріч, присвячена Андрею Шептицькому

Студенти, викладачі, працівники Тернопільського національного медичного університету 7 листопада 2024 року відвідали зустріч з директором фундації «Андрей», доцентом кафедри богослов’я Українського католицького університету Михайлом Перуном і переглянули документальний фільм «Андрей Шептицький. Актуальне» (Режисер – Станіслав Козак, сценарист – Тетяна Кузмінчук).

Ректор ТНМУ – професор Михайло Корда на початку заходу привітав владику Теодора Мартинюка з призначенням його керівником Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ. «Ми впевнені, що під Вашим керівництвом Тернопільсько-Зборівська архиєпархія УГКЦ примножуватиме славні традиції християнської віри, підтримуватиме український народ, даватиме йому віру у перемогу добра над злом і в краще майбуття», – зазначив Михайло Михайлович.

Очільник вишу подякував всім присутнім в залі, що вони знайшли час на тематичну зустріч, яка покликана глибше розкрити велич постаті відомого українця і духовного лідера нашої нації Андрея Шептицького.

Правлячий єпископ Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ Теодор Мартинюк наголосив на тому, що пошанування видатних українців сприяє зміцненню національної свідомості, цементуванню нації.

Михайло Перун на знак подяки за теплий прийом подарував Михайлу Корді книгу «На скелі віри. Митрополит Андрей Шептицький».

Документальний фільм «Андрей Шептицький. Актуальне» створений до 155-річчя від дня народження митрополита. Це історична ретроспектива про чотири напрямки діяльності Андрея Шептицького.

«Це фільм для людини, яка живе у ХХІ столітті, – зазначив під час зустрічі Михайло Перун. – Митрополит Андрей мав унікальну рису характеру – системність, яка допомогла йому розвинути початкову ідею кожного проєкту в щось більше. Його період життя – часи Австро-Угорщини, Польщі, двох приходів радянських військ – це період бездержавності України. Митрополит Андрей дбав і розвивав УГКЦ як її духовний лідер, опікувався й багатьма іншими сферами суспільного життя, тобто виконував своє соціальне служіння».

Автор фільму також додав, що українці все ще дуже мало знають про Андрея Шептицького і його діяльність, адже в радянський період все, що стосувалося УГКЦ, нищилося, і з’являлися лише матеріали, які очорнювали і митрополита, і УГКЦ загалом. Складно уявити, що людина, яка фактично 15 останніх років життя була прикута до крісла, у ті надскладні часи змогла зробити так багато для України…

Прессекретар ТНМУ Яніна Чайківська.

Світлини автора і Миколи Шота.