Меню Закрити

ТНМУ продовжує брати активну участь проєкті DAAD «Україна цифрова: Підтримка академічного успіху в кризові часи»

Програма DAAD «Україна цифрова» була започаткована у 2022 році після повномасштабного вторгнення Росії в Україну для підтримки німецько-української університетської співпраці у форматі цифрового викладання в Україні та на допомогу українським студентам і викладачам https://www.daad.de/en/information-services-for-higher-education-institutions/further-information-on-daad-programmes/ukraine-digital/. Його важливою перевагою є безпосередня проєктна залученість викладачів і науковців українських закладів вищої освіти, зокрема тих, які наразі перебувають у Німеччині.

Тернопільський національний медичний університет протягом 2024 року реалізовує два проєкти програми DAAD «Україна цифрова».

  • Проєкт Medical Education Network Ukraine (MENU): Implementierung eines Train-the-Trainer Fakultätsentwicklungs programms – Мережа медичної освіти України: Реалізація програми розвитку викладачів у форматі тренер-тренеру, реалізується спільно з Університетом Мюнхена (Ludwig Maximilians University of Munich).
  • Проєкт UA-MEDSAT: Ukraine MEDical SAtellite Teaching 2024 – Сателітне навчання для українських-студентів медиків, реалізується разом з Університетом Вюрцбурга Julius-Maximilians-Universität Würzburg. Мета проєкту – підтримати українських студентів-медиків через онлайн-модуль з медичної комунікації та розвитку навичок зворотного зв’язку (фідбеку). Включає питання збирання історії хвороби пацієнта, повідомлення поганих новин та консультування. Для практичного навчання проводяться рольові ігри з однолітками, а моделювання пацієнтів використовується для навчання ведення бесіди та розпитування. Елементи навчальної програми зменшують навантаження на наших партнерів в Україні та розширюють там пропозиції. Студенти готують модуль із синхронними особистими подіями через веб-конференцію з цифровими матеріалами (наприклад, сценарії, відео, описи ролей для симуляції).

Проєкт UA-MEDSAT розпочався у 2022 році, був подовжений і у 2023 році та включав первинно два компоненти:

1. Навчання медичним комунікаціям і навичкам зворотного зв’язку (збір історії пацієнта, повідомлення поганих новин і консультування) через рольові ігри з імітацією пацієнтів (діючі пацієнти).

2. Навчання клінічному мисленню через обговорення конкретних випадків з ключових тем (хірургія, внутрішня медицина/терапія, гінекологія та акушерство, педіатрія та неврологія).

Дякуємо німецьким колегам за всебічну підтримку !