Меню Закрити

Оголошено переможців І етапу Всеукраїнської студентської олімпіади на фармацевтичному факультеті ТНМУ

Традиційно впродовж березня на кафедрах фармацевтичного факультету відбувся перший етап Всеукраїнської студентської олімпіади, який став справжнім полігоном для випробування знань, креативності, навичок та фахової майстерності студентів третього та четвертого курсів.

Викладачі кафедр фармацевтичної хімії, управління та економіки фармації з технологією ліків та фармакогнозії з медичною ботанікою, які входили до складу журі, забезпечили належну підготовку для проведення олімпіад, обрали актуальну тематику, розробили низку конкурсних завдань різного рівня складності та критерії оцінки робіт учасників.

В олімпіаді з навчальної дисципліни «Фармацевтична хімія» взяло участь 12 студентів фармацевтичного факультету денної форми навчання четвертого курсу. Відповідальні за підготовку та проведення олімпіади цього року – доценти Ольга Поляк (голова журі), Любомир Криськів, Наталія Горлачук та асистент Мар’яна Горин.

Учасники олімпіади з дисципліни «Фармацевтична хімія» під час виконання конкурсних завдань, голова журі – доцент Ольга Поляк.

Двогодинний інтелектуальний марафон став справжнім випробуванням наукового потенціалу студентів. Учасники олімпіади продемонстрували глибину отриманих знань через розв’язання комплексних теоретично-прикладних кейсів на тему «Антибіотики, сульфаніламідні препарати».

Професор Лілія Логойда під час вручення грамоти переможцю олімпіади з фармацевтичної хімії Юліану Матящуку (ФФ-401).

За підсумками проведення І етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Фармацевтична хімія» визначено трьох переможців: 1 місце – Юліан Матящук (ФФ-401), 2 місце – Маріна Гончар (ФФ-404), 3 місце – Віта Волянюк (ФФ-404).

Відповідальні за проведення олімпіади з дисципліни «Фармацевтична хімія», учасники та переможці (перша лінія зліва направо: Маріна Гончар, Юліан Матящук, Віта Волянюк).

Під час церемонії нагородження студентів грамотами та пам’ятними сувенірами з привітальним словом виступила завідувач кафедри фармацевтичної хімії, професор Лілія Логойда.

До інтелектуальних змагань з дисципліни «Фармацевтичне право і законодавство», які відбулися на базі кафедри управління та економіки фармації з технологією ліків, долучилися 17 студентів фармацевтичного факультету денної форми навчання третього курсу. Відповідальними за проведення олімпіади та підготовку студентів були доценти Мар’яна Демчук (голова журі), Ірина Стечишин, Лілія Будняк, Анастасія Дуб та асистент Надія Маланчук.

Учасники олімпіади з дисципліни «Фармацевтичне право і законодавство» під час виконання конкурсних завдань, голова журі – доцент Мар’яна Демчук.

Учасники олімпіади впродовж однієї години мали можливість розкрити потенціал своїх знань на тему «Ліцензування фармацевтичної діяльності, як важливий механізм державного регулювання. Ліцензійні вимоги щодо провадження господарської діяльності з роздрібної торгівлі лікарськими засобами» шляхом розв’язування низки конкурсних завдань: від класичних тестів закритого типу до складних практичних кейсів з використанням плану-схеми аптечного закладу.

Відповідальні за проведення олімпіади з дисципліни «Фармацевтичне право і законодавство», учасники та переможці.

За результатами проведення І етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Фармацевтичне право і законодавство», на основі максимальної кількості набраних балів, було визначено трьох переможців: 1 місце – Дар’я Мартищенко (ФФ-301), 2 місце – Соломія Млинар (ФФ-301), 3 місце – Христина Патра (ФФ-302).

Під час нагородження переможців І етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Фармацевтичне право і законодавство»
зліва направо: доц. Олена Покотило, доц. Анастасія Дуб, Дар’я Мартищенко (1 місце), Христина Патра (3 місце), Соломія Млинар (2 місце), завкафедри УЕФ з ТЛ Мар’яна Демчук, асистент Надія Маланчук.

Кульмінацією наукового заходу стала церемонія нагородження призерів у навчальній аптеці ТНМУ, де завідувач кафедри управління та економіки фармації, доцент Мар’яна Демчук привітала студентів, вручивши їм грамоти та пам’ятні сувеніри.

Доцент Лілія Будняк з студентами кураторської групи – переможцями олімпіади з Фармацевтичного права і законодавства.

На базі кафедри фармакогнозії з медичною ботанікою також було проведено І-й етап Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Фармацевтична ботаніка» в очному форматі. Відповідальними за підготовку та проведення заходу були доценти Іванна Кернична (голова журі), Марія Шанайда та професор Світлана Марчишин. В олімпіаді взяло участь 8 студентів денної форми навчання третього курсу. Відбір учасників олімпіади відбувався з врахуванням найкращих результатів успішності складання іспиту з фармацевтичної ботаніки. Студентам було запропоновано різні типи завдань (тестові завдання, ситуаційні задачі із відкритими відповідями, гербарними взірцями рослин).

Учасники олімпіади з дисципліни «Фармацевтична ботаніка» під час виконання конкурсних завдань.

Впродовж години учасники олімпіади мали можливість надати відповіді на конкурсні завдання з трьох розділів фармацевтичної ботаніки: анатомії, морфології та систематики рослин. За підсумками проведення І етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Фармацевтична ботаніка» було відзначено трьох переможців: 1 місце – Дар’я Мартищенко (ФФ-301), 2 місце – Христина Патра (ФФ-302), 3 місце – Єлизавета Ткачук (ФФ-301).

Під час нагородження переможців І етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Фармацевтична ботаніка»

зліва направо: доц. Марія Шанайда, доц. Іванна Кернична, Христина Патра (2 міце), Єлизавета Ткачук (3 місце), Дар’я Мартищенко (1 місце), проф. Світлана Марчишин.

Завідувач кафедри фармакогнозії з медичною ботанікою, професор Світлана Марчишин на церемонії нагородження виступила з вітальною промовою, надавши фахову оцінку досягненням студентів та вручивши призерам почесні грамоти як визнання їхніх наукових успіхів.

Варто відзначити, що за результатами цьогорічних студентських олімпіад на фармацевтичному факультеті ТНМУ студенти-учасники продемонстрували високий рівень базової підготовки. Успіхи студентів можуть свідчити не лише про результат їхніх індивідуальних зусиль, але й про ефективну освітню стратегію та професійний підхід викладацького складу кафедр.

Доречно зауважити, що високий потенціал молодого покоління фармацевтів переконливо підтверджується тим фактом, що одна з найталановитіших та активних студенток третього курсу Дар’я Мартищенко посіла одночасно два призових перших місця з дисциплін «Фармацевтичне право і законодавство» та «Фармацевтична ботаніка».

Щиро вітаємо всіх учасників та переможців олімпіад! Ваша кмітливість, допитливість, наполегливість, креативність і професійний ентузіазм – це фундамент майбутніх наукових та фахових звершень. Кожен складений тест, розв’язана задача, подоланий інтелектуальний виклик – це крок назустріч вашій мрії. Бажаємо вам невичерпного натхнення, нестримної зацікавленості до пізнання та віри у власні сили! Нехай кожен ваш день буде сповнений науковими відкриттями, які наближатимуть вас до омріяної мети та перемоги України!

Також висловлюємо слова вдячності головам журі та відповідальним за організацію і успішне проведення І етапу Всеукраїнської студентської олімпіади на кафедрах фармацевтичного факультету.

Інформацію підготувала доцент Олена Покотило за матеріалами, наданими головами журі відповідних кафедр.