Меню Закрити

Конкурс на здобуття стипендій імені Фулбрайта для навчання, стажування та проведення досліджень у 2026–2027 академічному році

Київський офіс Інституту міжнародної освіти (IIE) приймає заявки на участь у чергових конкурсах на здобуття стипендій імені Фулбрайта для навчання, стажування та проведення досліджень у 2026–2027 академічному році.

Детально про Програму: https://fulbright.org.ua/

Заохочуємо всіх, хто займається дослідницькою працею розглянути можливості, які надає Fulbright Visiting Scholar Program.

Реченець подання заявок15 жовтня 2025 року.

Fulbright Visiting Scholar Program уможливлює проведення досліджень в університетах США, дослідницьких центрах, бібліотеках, музеях, архівах тощо від трьох до дев’яти місяців.  

Кваліфікаційні вимоги.

У конкурсі можуть брати участь:

  • викладачі й дослідники наукових товариств, навчальних та дослідницьких інституцій найвищого рівня (університети, інститути та академії), які на момент подання заявки мають науковий ступінь кандидата наук, доктора філософії/доктора мистецтва або доктора наук;
  • дослідники без наукового ступеня з повною вищою освітою (спеціаліст, магістр), з досвідом науково-дослідної роботи не менше десяти років й науковим авторитетом у відповідній галузі знань, з наявними публікаціями (статті, монографії або ж розділи у монографіях) у вітчизняних та/або іноземних (міжнародних) наукових фахових виданнях;
  • діячі культури й мистецтва, фахівці з бібліотекарства та музейної справи, журналісти та громадські діячі  з повною вищою освітою (спеціаліст, магістр), досвідом науково-дослідної роботи не менше десяти років, значними професійними досягненнями, науковим доробком в обраній галузі дослідження (статті, монографії або розділи у монографіях) у вітчизняних та/або іноземних (міжнародних) фахових наукових виданнях.

Галузі спеціалізації: гуманітарні, соціальні, точні, технічні та природничі дисципліни.  

Загальні вимоги до кандидатів:

  • мати українське громадянство та проживати в Україні на час проведення конкурсу;
  • знати англійську мову на рівні достатньому для професійного спілкування в англомовному науковому середовищі;
  • повернутись в Україну на 2 роки після завершення терміну гранту відповідно до вимог візи J-1, що її отримують учасники програм обмінів.

* У 2025 році Київський офіс Інституту міжнародної освіти (ІІЕ), який опікується Програмою імені Фулбрайта, приймає документи від конкурсантів, які перебувають в Україні, а також тих, хто після 24 лютого 2022 року були змушені покинути країну через війну.

Умови гранту:

  • щомісячна стипендія;
  • медичне страхування;
  • квиток в обидва боки.

Детально про Програму, перелік документів для участі в конкурсі, вимоги до їх оформлення та перебіг конкурсного відбору — за посиланням: https://fulbright.org.ua/uk/fulbright-visiting-scholar-program/  

Якщо ви зацікавлені в проведенні онлайн-презентації Fulbright Visiting Scholar Program 2026–2027, просимо окреслити зручні для вас дати, час і контактну особу, яка буде залучена в організацію заходу. Представники Офісу Програми залюбки зустрінуться з викладачами та дослідниками вашого закладу, аби розповісти про можливості, які надає Програма, ознайомити з умовами участі в конкурсі, а також відповісти на запитання щодо оформлення та подання конкурсних заявок.

Координатор програм обміну для науковців — Вероніка Алексанич,

email: valeksanych@iie.org, моб.: +38 067 828 19 42

Програма імені Фулбрайта, спонсорована урядом США та адміністрована Інститутом Міжнародної Освіти (IIE), посідає чільне місце в системі міжнародної освіти. Узасаднена ідеєю взаємодії та взаєморозуміння й уґрунтована на пізнанні та повазі до розмаїтого світу, вона успішно діє з 1946 року, нині — більш аніж у 160 країнах світу. За час існування Програми в Україні — з 1992 року — майже 1200 українців навчалися, стажувалися, проводили дослідження в США; приблизно 800 американців викладали в українських закладах вищої освіти та займалися науковою працею. 

Заснований у 1919 році, Інститут міжнародної освіти (Institute of International Education, IIE) — американська неприбуткова організація, що підтримує міжнародну академічну мобільність, сприяє культурним обмінам і розвитку глобальної освіти. Завдяки широкому спектру освітніх програм, чільне місце серед яких посідає Програма імені Фулбрайта, IIE щороку співпрацює з тисячами освітніх установ Сполучених Штатів та світу. Окрім того, Інститут проводить дослідження й надає студентам, викладачам, науковцям, дослідникам, фахівцям і митцям можливості, які змінюють життя та сприяють взаєморозумінню між країнами через освіту й академічну співпрацю.

Інформує відділ міжнародних зв’язків.