У ТНМУ розповіли про розлади сну
3 квітня 2025 року кафедрою психіатрії, наркології та медичної психології ТНМУ був проведений черговий захід у центрі ментального здоровʼя.
Ми продовжили говорити про сон, розглянувши цього разу порушення сну – диссомнії та парасомнії.
Доцент кафедри психіатрії Володимир Сергійович Білоус ознайомив присутніх з термінологією та класифікацією.
Особлива увага була приділена саме інсомнії – проблемам з засинанням, частими пробудженнями та поганою загальною якістю сну. У вільному обговоренні з учасниками ми розглянули загальну поширеність цього явища та фактори, які на нього впливають.
Також на зустрічі розглядалися парасомнії – розлади сну, які включають ненормальні рухи, поведінку та емоції. Доцент Білоус пояснив різницю між парасомніями, які пов’язані та непов’язані з REM фазою сну, їхню етіологію, а також провів диференційну діагностику між нічними кошмарами та жахами сну.
На практичній частині ми вчилися збирати скарги та анамнез у пацієнта і порушеннями сну. Заодно було розглянуто багато додаткових запитань від присутніх.
Основним здобутком нашої зустрічі стали знання про біохімічні та фізіологічні аспекти гігієни сну, адже це найкращий спосіб попередження диссомній. Її пункти включають раціональний режим засинання і прокидання, який ми детально розглядали минулого заняття, уникання прийомів стимуляторів перед сном, відсутність освітлення у спальній кімнаті та відсутність світла екранів за годину до сну, а також температура, який має бути прохолодною у кімнаті для сну. Оскільки інсомнія часто спричинена підвищеною тривожністю, ми також розглянули методики когнітивно-поведінкової терапії для її лікування.
Захід став важливим кроком популяризації та навчання турботи про ментальне здоров’я для студентів нашого університету.