Освітньо-професійна програма Парамедик
Освітньо-професійна програма Парамедик (бакалавр) (2018 р.)
Освітньо-професійна програма Парамедик (бакалавр) (2019 р.)
Освітньо-професійна програма Парамедик (бакалавр) (2020 р.)
Освітньо-професійна програма Парамедик (бакалавр) (2021 р.)
Освітньо-професійна програма Парамедик (бакалавр) (2022 р.)
Освітньо-професійна програма Парамедик (бакалавр) (2023 р.)
- Навчальний план
- Рецензія 1
- Рецензія 2
Гарант освітньо-професійної програми «Парамедик»:
Гудима Арсен Арсенович,
доктор медичних наук, професор,
завідувач кафедри екстреної та симуляційної медицини,
лауреат Державної премії України в галузі освіти
Шановна академічна спільното, шановні стейкхолдери та всі, хто зацікавлений у якості надання екстреної медичної допомоги!
Запрошуємо до співпраці! Давайте покращимо ОПП «Парамедик» разом. Беріть участь у громадському опитуванні та надсилайте свої пропозиції на пошту: gudyma@tdmu.edu.ua
З повагою, Арсен Гудима
У 2018 році за дорученням МОЗ України ТНМУ розпочав підготовку здобувачів освіти за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти за спеціальністю 223 Медсестринство галузі знань 22 Охорона здоров’я (спеціалізація 223.02 Екстрена медицина). Під керівництвом Арсена Гудими робоча група розробила першу в Україні освітньо-професійну програму «Парамедик».
Мета освітньої програми: підготовка парамедиків, які володіють інноваційним способом клінічного мислення, фундаментальними знаннями та відповідними компетентностями, необхідними для ефективного надання екстреної медичної допомоги хворим і постраждалим у невідкладному стані на місці події, у процесі транспортування до лікувальної установи та на ранньому госпітальному етапі.
Унікальність освітньої програми полягає у можливості здобуття знань, практичних навичок, умінь та компетенцій, які дозволяють забезпечити високий рівень автономності випускника в системі екстреної медичної допомоги. Це досягають завдяки студентоцентрованому підході до організації навчального процесу; практично-орієнтованому навчанні на базі спеціально створеного і оснащеного Центру симуляційного навчання; залученням до освітнього процесу викладачів-практиків – спеціалістів з медицини невідкладних станів і парамедиків-магістрів. Всі вони інструктори профільних міжнародних професійних асоціацій, Phd або здобувачі наукового ступеня. Вільна індивідуальна траєкторія підготовки здобувача дозволяє удосконалювати знання та вміння з різних аспектів екстреної медицини. Можлива до реалізації українською та англійською мовами.
Цілі навчання: підготовка фахівця спеціальності «Медсестринство» до організації та управління роботою структурних медсестринських підрозділів, виконання всіх видів діяльності та втручань, передбачених кваліфікаційними характеристиками фахівців галузі знань «Охорона здоров’я» спеціальності «Медсестринство», спеціалізації «Екстрена медицина», кваліфікації «Парамедик».
Як гарант, Арсен Гудима приклав чимало зусиль для становлення і впровадження професії «Парамедик» у систему екстреної медичної допомоги України. Ще у 2007 році команда студентів, підготовлена Арсеном Гудимою, стала кращою закордонною командою серед професійних бригад екстреної медичної допомоги під час ІІІ Міжнародного зимового чемпіонату в Польщі. З ініціативи Арсена Гудими з 2007-2008 року в ТНМУ впроваджено викладання дисципліни «Екстрена та невідкладна медична допомога», створено і оснащено першу симуляційну лабораторію з дисципліни. З 2008 року Арсеном Гудимою було започатковано проведення національного літнього, а пізніше зимового чемпіонатів бригад екстреної медичної допомоги, які стали невідʼємною складовою підготовки фахівців «швидкої» в Україні. У 2017-2020 роках Арсен Гудима працював у групі експертів МОЗ України за напрямком «Медицина невідкладних станів». З 2019 по 2024 роки координував перепідготовку лікарів і фельдшерів з медицини невідкладних станів на циклі спеціалізації «Екстрена медицина».
Арсен Гудима активно поєднує наукову, навчально-методичну та суспільну роботу. Автор понад 350 наукових і навчально-методичних публікацій, у тому числі понад 20 підручників і навчальних посібників, з них 2 національних, які стосуються домедичної та екстреної медичної допомоги. Індекс Гірша – 2. Під його керівництвом захищено 26 дисертаційних робіт на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук, 4 дисертаційні роботи на здобуття наукового ступеня доктора філософії зі спеціальності 222 Медицина 22 Охорона здоров’я та 3 дисертаційні роботи на здобуття наукового ступеня доктора медичних наук. Член спеціалізованих вчених рад Д 58.601.01 та Д 76.600.02. З 2019 року входить до складу науково-методичної комісії сектору вищої освіти Науково-методичної ради Міністерства освіти і науки України 11 з охорони здоров’я та соціального забезпечення, спеціальності 223 Медсестринство.