Що таке телегонія? Звідки походить цей термін? Уперше його застосували понад 160 років тому, коли селекціонери посилено працювали над поліпшенням робочих якостей тварин, зокрема коней, тож почали схрещувати їх з могутньою, витривалою дикою зеброю. Схрещуванню підлягали найкращі породисті кобили та зебри-жеребці, але вони не народжували потомство, тому дослідження продовжували декілька разів, а зачаття так і не наступило. Лише через кілька років кобили почали народжувати смугастих лошат, дослідники були здивовані цим незвичайним явищем і назвали його телегонією від грецького «tele» – «в далині», та «gone» – «народження» – це «віддалене народження». Вчені продовжили досліди з іншими тваринами й ці явища не зникали. Науково ж пояснити не могли, тому дослідження не продовжували. Лише кінологи знали, що коли породиста самка-собака хоч раз зв’яжеться з вуличним кобилем-дворнягою та якщо після цих зносин вона не народить цуценят, то в майбутньому чистокровного потомства чекати не варто, хоч би з якими породистими самцями її не зводили.
У людей почали з’являтися подібні явища. Молоді жінки, перебуваючи в шлюбі, почали народжувати дітей не подібних ні до матері, ні до батька, та заперечували про сторонні зв’язки з чужими чоловіками під час сімейного життя. Через деякий час вони сказали коханому, що кілька років тому, будучи не в шлюбі, мала одну статеву зустріч з хлопцем-африканцем. Цього досить, аби, на думку вчених, наступила мутація хромосомного ланцюжка, незалежно чи то від одного, чи багаторазового дошлюбного зв’язку жінки. Зараз відомі випадки, коли за гріхи молодості матері страждала її донька, яка народжувала дитину подібну до темношкірого, а вона навіть не бачила його. Проте найзагрозливішим фактором у телегонії є те, що передаються не лише зовнішні ознаки сексуального партнера, але й внутрішні.
На потомство жінки має вирішальний вплив перший сексуальний партнер, та й наступні теж не проходять осторонь. Адже є поняття ембріональної пам’яті. На енергетичному підсвідомому рівні організм жінки запам’ятовує всіх її чоловіків-партнерів, а потім через роки – їхні риси впливають та проявляються у дітей, народжених уже від законного чоловіка. Навіть ззовні діти можуть бути подібними на її перше та майже забуте кохання. Адже перше почуття – це завжди сильні емоції, які відкладаються в підсвідомості. Тож перший у житті жінки чоловік, який позбавив її цноти, стає генним батьком усіх її дітей, навіть якщо вона від нього не завагітніла. Отже, телегонія – своєрідне тавро на всіх нащадків жінки. Слід пам’ятати, що позитивні, особливо інтелектуальні здібності батьків, передаються у спадок менше, ніж негативні, при цьому останні, у тому числі хвороби, передаються в посилених формах. Тому дівчатам важливо знати про можливі наслідки інтимного зв’язку з хлопцями на підпитку, наркоманами чи алкоголіками. Але треба відати, що коли алкогольна згуба помилує їхніх дітей, то може відгукнутися в старому віці неповноцінними онуками. Тож дівчата, які з легкістю йдуть не першу, позашлюбну близькість, обов’язково повинні знати –цей «перший» закладає генофонд їхніх майбутніх дітей, незалежно від того, коли й хто стане їхнім батьком. І якщо цей «перший» мав аж ніяк не кращі риси, то вони передаються і дітям.
Розповсюджена дошлюбна розбещеність і вседозволеність молоді, панування в її середовищі тваринних інстинктів, зневага дівчат до своєї цнотливості – все це аж ніяк не «особиста справа» та не тема для вульгарних анекдотів. Це глобальна трагедія нації. Якщо порівнювати моральність стосунків між хлопцями та дівчатами нині та 50-60 років тому, то це просто відбувся жахливий занепад основних моральних цінностей. Шлюб для багатьох перестав бути «тайною», а став чимось подібним до контракту, що його можна будь-коли розірвати. Звичним тепер є дошлюбні та позашлюбні статеві стосунки. Бояться хіба розголосу чи венеричних хвороб. Тим часом це загрожує непередбачуваними наслідками як для майбутнього родини цих людей, так і для генофонду всієї нації. Все впирається в мораль або, якщо хочете, в 10 біблійних заповідей. В одній з них вказується «не чини перелюбу». Всім слід пам’ятати, що кохання – це дуже сильне, по суті, незабутнє, почуття. Святий Амвросій Медіоланський назвав його «даром першого шлюбу» від Бога. Воно виникає навіть за відсутності фізичної близькості. Отже, цнотливість зберігати не просто. Але зберігати – це обов’язок кожної дівчини. Зате й нагорода велика: діти, народжувані від цнотливих батьків, – це благословення Боже, вони на радість у житті, на допомогу та розраду в старості, а не на ганьбу й страждання…
Льонгин ГУТА,
кандидат медичних наук, доцент