Доброчинний аукціон триває. Долучайтеся!

Марія ЛАКОМА – співорганізатор аукціону та автор виробів ручної роботи

Уперше відбувся в Тернополі «Благодійний аукціон файного міста». Таку назву йому дали організаторки – волонтерки Олена Кльоб і Вікторія Іванова. Метою цього заходу було зібрати понад 100 тисяч гривень, аби придбати для кардіоцентру Тернопільської університетської лікарні двокамерний зовнішній електрокардіостимулятор «Medtronik 5392».

Задум зібрати кошти через аукціон виникла півроку тому. 12 травня в Тернопільському академічному драматичному театрі гостям презентували понад сто картин, які митці безкоштовно передали заради доброї справи. Полотна доправили із різних куточків України та з-за кордону. Про акцію митці дізналися з соціальних мереж. Чимало творчих робіт представили студенти Тернопільського кооперативного торгівельно-економічного коледжу. Надали лоти для аукціону й допомогли з його організацією студенти й викладачі кафедри образотворчого мистецтва, дизайну та методики їх викладання Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка.

Ігор ГУМЕННИЙ – кардіохірург університетської лікарні

Двокамерний зовнішній електрокардіостимулятор, як розповів кардіохірург університетської лікарні Ігор Гуменний, прилад, який використовують для кардіостимуляції в перші кілька діб після оперативних втручань на відкритому серці. Його призначення – підтримати діяльність життєвого двигуна до моменту, коли у хворого відновиться власний серцевий ритм.

За словами головного лікаря Василя Бліхара, такий апарат є дороговартісним і він надто необхідний для лікарні. В медичному закладі вже розпочали проведення кардіохірургічних операцій. Успішно прооперували 10 пацієнтів з порушеннями роботи серця, кошти для яких виділили з обласного бюджету. Вартість таких оперативних втручань сягає понад 150 тисяч гривень. Узагалі ж операцій на серці в нашому краї потребує понад дві тисячі пацієнтів.

Підтримати доброчинну акцію прийшли небайдужі тернополяни різного віку. Волонтерки, організаторки благодійного аукціону Олена Кльоб і Вікторія Іванова розповіли, що, крім художників, акцію підтримали також народні умільці та підприємства. Примітно, що форма організації заходу не зобов’язувала щось купувати на аукціоні – всі охочі мали можливість зробити благодійні внески і покласти до скриньки будь-яку суму. Модератори аукціону запровадили й дрес-код для учасників, які завітали в одязі червоного, чорного та білого кольорів.

Волонтерки об’єднали навколо себе небайдужих людей ще два роки тому. Спільними зусиллями спільнота доброчинників закуповує дороговартісні медичні інструменти та апаратуру, які передають у лікарні міста. «Так ми можемо допомогти відразу великій кількості людей, адже визначитися, кому персонально передавати кошти на лікування, дуже складно», – поділилася Вікторія Іванова. Вікторія працює у салоні краси, мама двох дітей, волонтерством займається із задоволенням, саме так втілює своє бажання змінити цей світ на краще.

– У нас є досвід проведення подібних заходів. 2013 року ми вже організовували благодійний аукціон, – розповіла Олена Кльоб. – Тоді закупили медичне обладнання для реанімаційного відділення Тернопільської університетської лікарні. «Аукціон файного міста» маємо намір зорганізовувати щорічно.

Волонтерка зазначила, що ціна виставлених для участі в аукціоні, значно нижча, від тієї, яку зазвичай просять художники за власні полотна, адже вони розуміють потребу та підтримають доброчинну ідею заходу.

– Ми безмежно вдячні всім, хто знайшов час і гроші, щоб підтримати цю доброчинну справу, – зазначила Вікторія Іванова. – Навіть не очікували, що продамо лоти на таку суму. Це був справжній аукціон. Найдорожче продали картину за 2700 гривень. Звісно, хочемо висловити вдячність і тим людям, які допомогли зорганізувати аукціон. Зокрема, це співорганізатор аукціону та автор виробів ручної роботи Марія Лакома, директор Тернопільського академічного обласного драматичного театру ім. Т. Г. Шевченка Борис Репка, художній керівник Муніципального Галицького камерного Оркестру, народний артист України Василь Фелинчак, ведуча Ната Бенч, а ще фотографи, журналісти, оформлювачі та багато інших небайдужих людей.

В аукціоні взяли участь і фахівці Тернопільского медичного університету, зокрема, кафедри педіатрії №2, доценти Наталія Галіяш та Світлана Никитюк. Прийшли із сім’ями, аби підтримати колег і придбати картини для власних помешкань. Долучилися до благодійного заходу й лікарі Тернопільської університетської лікарні, зокрема нефрологічного та ревматологічного відділення. Усі вони висловили думку, що, незважаючи на професію, кожна людина повинна мати власну громадянську позицію, бажання робити добро, а доброчинний аукціон чи не найкращий спосіб проявити ці якості. Придбав картину для свого помешкання й головний лікар університетської лікарні Василь Бліхар.

Варто зазначити, що організаторам вдалося зібрати ледь не половину потрібної суми. Тож збір коштів триває. Для всіх, хто хоче долучитися, незабаром створять сайт, на якому можна буде придбати картини та вироби ручної роботи. Наразі доброчинні пожертви можна перерахувати на карточку Приватбанку 5168755427249137. Більше інформації можна дізнатися, завітавши у групу «Благодійний аукціон файного міста».

Лариса ЛУКАЩУК