Тернопільський національний медичний університет спільно з ВООЗ підвищує кваліфікацію працівників екстреної медичної допомоги України

У межах співпраці між Тернопільським національним медичним університетом І.Я. Горбачевського та Всесвітньою організацією охорони здоров’я було успішно реалізовано цикл спеціалізованих тренінгів для 126 працівників системи екстреної медичної допомоги України. Ця ініціатива спрямована на вдосконалення професійних навичок медиків та посилення спроможності навчально-тренувальних відділів центрів ЕМД та МК, і включала наступні курси:

  • “Інструктор з надання догоспітальної допомоги” 

Тренінг був орієнтований на підготовку медичних працівників до ролі інструкторів. Під час курсу учасники засвоювали методики навчання інших. Учасники отримали знання та навички, які дозволять їм передавати досвід у своїх підрозділах. Всі учасники курсу отримали по примірнику “Практикуму для інструктора з надання догоспітальної допомоги”, де є стандартизовані сценарії та оцінювання курсантів, що дозволить уніфікувати підвищення кваліфікації незалежно від місця проведення навчання.

  • “Менеджмент критичного дорослого пацієнта” 

Учасники курсу здобували знання про алгоритми надання медичної допомоги дорослим пацієнтам у критичному стані та стані зупинки кровообігу. 

  • “Менеджмент критичного педіатричного пацієнта” 

Цей тренінг акцентував увагу на роботі з дітьми, які перебувають у критичному стані. Учасники засвоювали підходи до педіатричних пацієнтів з урахуванням їх фізіологічних і психологічних особливостей.

  • Trauma and Disaster Team Response (Реагування команд на травми та катастрофи) 

Курс охоплював надання екстреної допомоги при травмах і катастрофах. Курсанти працювали в симуляційних сценаріях, пов’язаних з випадками травмування, для швидкої та ефективної командної роботи.

Усі тренінги поєднували теоретичні лекції, демонстрації, практичні навички та роботу в симуляційних сценаріях, що дозволило учасникам відпрацьовувати навички, серед них і нетехнічні, у максимально реалістичних умовах. 

Свої знання, вміння і практичні навички передавали досвідчені інструктори центру симуляційного навчання та викладачі кафедри екстреної та симуляційної медицини, кафедри педіатрії факультету післядипломної освіти, а також інструктори ВГО «Всеукраїнська рада реанімації та ЕМД» та Європейської ради реанімації.

Цей проєкт став важливим кроком для зміцнення системи екстреної медичної допомоги в Україні.